Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Svoz odpadu 2017


alt

Informace o třídění odpadu

Informace jak správně třídit odpad najdete na tomto odkazu jaktřídit.cz , neváhejte si tyto informace přečíst, najdete zde mnoho užitečných a důležitých rad.


SBĚRNÝ DVŮR TŘÍDĚNÉHO ODPADU

Dne 14.8.2013 byl proveden svoz plastového odpadu. Ihned po návštěvě svozové firmy jsme měli telefonát z firmy Ekola, abychom se nezlobili, ale že nejsou firma úklidová nýbrž svozová a to znamená, že tříděné plasty pouze odváží a neuklízí nepořádek na stanovišti. Podívejte se na pořízené fotky (na konci článku) a uznáte sami, že nás napadají různá i neslušná slova.

Nevíme jestli je to nedostatečnou informovaností, proto ještě jednou ve stručnosti shrneme co to znamená místo TŘÍDĚNÉHO odpadu. Je to místo, kde je úhledně v plastových pytlích nebo v kontejnerech vytříděn plastový odpad z domácnosti, sklo a papír.

To znamená, že tam nemá co dělat plast a sklo z automobilu, zbytky ze staveb jako jsou kabely atd. Nebude odvezen ani plast, který je naházen v železném kbelíku, kbelík patří do sběrny železa a plast do kontejneru nebo igelitového pytle. Dále nechápeme jak může na toto místo, kde se shromažďuje plast, papír a sklo, někdo vyhodit prázdné plechovky od sprejů, to je odpad nebezpečný a patří buď na sběrný dvůr do Chocně a nebo do svozu nebezpečného odpadu, který probíhá v obci 2x ročně.

Co se týká skla, tak to prosím dávejte pouze do kontejneru (NE do pytlů a NE na zem) V případě, že neproleze sklo otvorem v kontejneru, tak ho doma rozbijte a naházejte do kontejneru, sklo mimo kontejnery nebude odvezeno. To samé je samozřejmě i u plastu co nebude v kontejneru nebo v igelitovém pytli tak nebude odvezeno.

Dále je na sběrném dvoře možno odkládat papír a to do kontejnerů a nebo úhledně svázán do balíků, které je možno uložit pod přístřešek, aby nebyly rozmočené.

Nechápeme, že se na místě určeném pro TŘÍDĚNÝ odpad (PLASTY, SKLO A PAPÍR) objeví už po několikáté odpad z keramiky (mísa WC či umyvadlo), dále dřevěná koupelnová skříňka se zrcadlem, plechové vaničky a kbelíky atd. Toto je odpad,který EKOLA neodveze a tento odpad patří na sběrný dvůr do Chocně, kde berou všechno.

Po odvozu plastů jsme provedli úklid našeho místa TŘÍDĚNÉHO odpadu (místo pro PLAST, SKLO a PAPÍR) a vše se odvezlo do Chocně. Roztrhané pytle jsme prohlédli a divíme se proč jsou například v pytech na plasty papíry a to i včetně Běstíku, chtělo by to se nad tím zamyslet a uvědomit si co znamená slovo TŘÍDĚNÝ ODPAD.

Dále jsme Vás chtěli informovat, že uložení odpadu do Choceňského sběrného dvora vás finančně nezrujnuje, za vrchovaté dva vleky jsme zaplatili 470 Kč.

Závěrem jednu připomínku, prosíme aby jste pokud možno dávali na sběrný dvůr, který je určen pro tříděný odpad, pytle nepřecpané a nepotrhané a hlavně jeden den max. dva dny před svozem, když tam pytle leží cely měsíc, tak jsou v dezolátním stavu a roztrhané. Na jinych sběrných místech v obci to jde také.

Snažili jsme se odstranit nepořádek z centra a z viditelného místa v obci, ale někdo to pochopil tak, že jsme zřídili skládku, není tomu tak, je to nadále místo tříděného odpadu, kam ukládáme a třídíme PLAST, SKLO A PAPÍR. Záměrně je v článku několikrát použito slovo TŘÍDĚNÝ, PLAST, SKLO a PAPÍR, to aby jste věděli co můžete na sběrném místě ukládat a třídit. Děkujeme.

Takto to vypadalo po odvozu pytlů s plasty :-(


roztrhané pytle s papíry, hadry, plechovkami, hrnci, demižon od vína, kbelíkyZde izolace od kabelu, pantofle, světlo od auta, obaly od sprejů na zemi a v rohu v kbelíku


Aktualizováno (Úterý, 24 Leden 2017 13:36)

 
Znak a vlajka obce

Vyhledávání
Počasí
pocasi1 pocasi2 pocasi3
Tělocvična - obsazenost

Kalendář
leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Statistiky
Členové : 512
Obsah : 37
Počet zobrazení článků : 292911
Přihlášení